CNN [

5 cze 2021
72 067 wyświetleń

​ @Langusta na palmie

Niedzielny komentarz do czytań, czyli kazano do okienka
X Niedziela Zwykła, Rok B

1. czytanie (Rdz 3, 9-15)

Gdy Adam spożył z drzewa, Pan Bóg zawołał na niego i zapytał go: «Gdzie jesteś?»
On odpowiedział: «Usłyszałem Twój głos w ogrodzie, przestraszyłem się, bo jestem nagi, i ukryłem się». Rzekł Bóg: «Któż ci powiedział, że jesteś nagi? Czy może zjadłeś z drzewa, z którego ci zakazałem jeść?» Mężczyzna odpowiedział: «Niewiasta, którą postawiłeś przy mnie, dała mi owoc z tego drzewa i zjadłem». Wtedy Pan Bóg rzekł do niewiasty: «Dlaczego to uczyniłaś?»
Niewiasta odpowiedziała: «Wąż mnie zwiódł i zjadłam».
Wtedy Pan Bóg rzekł do węża: «Ponieważ to uczyniłeś, bądź przeklęty wśród wszystkich zwierząt domowych i dzikich; na brzuchu będziesz się czołgał i proch będziesz jadł po wszystkie dni twego istnienia. Wprowadzam nieprzyjaźń między ciebie a niewiastę, pomiędzy potomstwo twoje a potomstwo jej: ono ugodzi cię w głowę, a ty ugodzisz je w piętę».

2. czytanie (2 Kor 4, 13 - 5, 1)

Bracia: Mamy tego samego ducha wiary, według którego napisano: «Uwierzyłem, dlatego przemówiłem», my także wierzymy i dlatego mówimy, przekonani, że Ten, który wskrzesił Jezusa, z Jezusem przywróci życie także nam i stawi nas przed sobą razem z wami. Wszystko to bowiem dla was, ażeby łaska, obfitująca we wdzięczność wielu, pomnażała się Bogu na chwałę.
Dlatego to nie poddajemy się zwątpieniu, chociaż bowiem niszczeje nasz człowiek zewnętrzny, to jednak ten, który jest wewnątrz, odnawia się z dnia na dzień. Niewielkie bowiem utrapienia nasze obecnego czasu gotują bezmiar chwały przyszłego wieku dla nas, którzy się wpatrujemy nie w to, co widzialne, lecz w to, co niewidzialne. To bowiem, co widzialne, przemija, to zaś, co niewidzialne, trwa wiecznie.
Wiemy bowiem, że kiedy nawet zniszczeje nasz przybytek doczesnego zamieszkania, będziemy mieli mieszkanie od Boga, dom nie ręką uczyniony, lecz wiecznie trwały w niebie.

Ewangelia (Mk 3, 20-35)

Jezus przyszedł z uczniami swoimi do domu, a tłum znów się zbierał, tak że nawet posilić się nie mogli. Gdy to posłyszeli Jego bliscy, wybrali się, żeby Go powstrzymać. Mówiono bowiem: «Odszedł od zmysłów». A uczeni w Piśmie, którzy przyszli z Jerozolimy, mówili: «Ma Belzebuba i mocą władcy złych duchów wyrzuca złe duchy». Wtedy przywołał ich do siebie i mówił im w przypowieściach: «Jak może Szatan wyrzucać Szatana? Jeśli jakieś królestwo jest wewnętrznie skłócone, takie królestwo nie może się ostać. I jeśli dom wewnętrznie jest skłócony, to taki dom nie będzie mógł się ostać. Jeśli więc Szatan powstał przeciw sobie i jest z sobą skłócony, to nie może się ostać, lecz koniec z nim. Nikt nie może wejść do domu mocarza i sprzęt mu zagrabić, jeśli mocarza wpierw nie zwiąże, i dopiero wtedy dom jego ograbi.
Zaprawdę, powiadam wam: Wszystkie grzechy i bluźnierstwa, których by się ludzie dopuścili, będą im odpuszczone. Kto by jednak zbluźnił przeciw Duchowi Świętemu, nigdy nie otrzyma odpuszczenia, lecz winien jest grzechu wiecznego». Mówili bowiem: «Ma ducha nieczystego».
Tymczasem nadeszła Jego Matka i bracia i stojąc na dworze, posłali po Niego, aby Go przywołać.
A tłum ludzi siedział wokół Niego, gdy Mu powiedzieli: «Oto Twoja Matka i bracia na dworze szukają Ciebie». Odpowiedział im: «Któż jest moją matką i którzy są moimi braćmi?»
I spoglądając na siedzących dokoła Niego, rzekł: «Oto moja matka i moi bracia. Bo kto pełni wolę Bożą, ten jest Mi bratem, siostrą i matką».
________________________________________
Aby nas wesprzeć kliknij tu
→ patronite.pl/langustanapalmie
→ bit.ly/Subskrybuj_Languste

♡ Historie potłuczone
Anchor → anchor.fm/langusta-na-palmie
Spreaker → www.spreaker.com/show/histori...
Spotify → spoti.fi/2NVIRHb
Apple → apple.co/2ZIPQZv
Google Podcasts → bit.ly/2OlBWH

♡ Pismo Święte:
Anchor → anchor.fm/langusta-na-palmie
Spreaker → www.spreaker.com/show/przeczy...
Spotify → spoti.fi/34nZwLr
Apple → apple.co/33zdwCV
Google Podcasts → bit.ly/3nmaZUc

Strona z kalendarzem o. Adama:
→ www.langustanapalmie.pl
Można nas również znaleźć na Facebooku:
→ facebook.com/LangustaNaPa...
Twitterze:
→ twitter.com/LangustaPalmowa
Instagramie:
→ instagram.com/langustanap...

Zapraszamy.

Komentarze
 • Ostatnio usłyszałem inną interpretację grzechu Adama: wybrał życie z Ewą bo nie chciał zostać sam w raju. Dlatego mężczyźni często powtarzają ten błąd i stawiają kobietę na pierwszym miejscu, przed Bogiem. Kobieta niestety nie jest w stanie odpowiedzieć na wszystkie jego pytania.

  wiktor dolinowskiwiktor dolinowski4 dni temu
 • Bóg zapłać, będzie to bardzo dojrzałe przygotowanie do sakramentu bierzmowania tzn praktykowanie odpowiedzialności

  Paweł GonczarewiczPaweł Gonczarewicz4 dni temu
 • Dziękuje bardzo. Budujące słowa🙂

  Katarzyna BrodzińskaKatarzyna Brodzińska7 dni temu
 • Zawsze sie usprawiedliwiamy bo chcemy zagłuszyć wyrzuty sumienia. A potem idziemy na łatwiznę

  Ilona DIlona D7 dni temu
 • To co ksiądz mówi jest krzywdzące. Odpowiedzialność za wszytsko co się dzieje na świecie? Co za głupota, kobieta która została zgwalcona jest życie to jedno wielkie gówno teraz ma jeszcze rodzic dziecko z gwałtu u może się nim zajmować i je kochać? Pan w ogóle przeczy ludzkiej psychice, to jakieś wyimaginowane rzeczy. Niech ksiądz lepiej nie gada takich głupot bo komuś można zrobić krzywdę.

  I'M ELLIEI'M ELLIE8 dni temu
 • Dobra robota, Duch Święty działa przez Ciebie bracie, pozdrawiam i błogosławię serdecznie, dziękuję, Bóg zapłać 🙏🏽🙂🙂🙂🙂🙂❤️

  Joanna ZajacJoanna Zajac8 dni temu
 • Mimo wszystko Ojciec Szustak jest prawdziwym plasterzem.

  Anna KasprzakAnna Kasprzak10 dni temu
 • Dziękuję Ojcze Adamie. Każda niedziela przed Mszą Świętą z Tobą. Wtedy rozumiem czytanie i kazanie w stu procentach 💪

  DemetriaDemetria10 dni temu
 • Ciężary nie do uniesienia nakładają a sami nietkną palcem

  Marek PrzytułaMarek Przytuła10 dni temu
 • Mi to się strasznie podoba jak ojciec Adam nosi habit 😌😌😌

  Kasia RKasia R10 dni temu
 • Jest więcej takich uczciwych; znajomemu w Krakowie pani pokiereszowała motor. W recepcji zostawiła swoje dane dla poszkodowanego :)

  Ewa KoniuszkoEwa Koniuszko10 dni temu
 • ❤️

  Anna MariaAnna Maria10 dni temu
 • Niestety ale to prawda z tą spyvhologią, dziękuję za filmik Ojcze Adamie ❤️🙏

  Good TerezaGood Tereza11 dni temu
 • I to jest tak naprawdę jedyny, katolicki - czy w ogóle chrześcijański - argument przeciwko aborcji (jakiejkolwiek). Bierzemy odpowiedzialność za swoje czyny. Wszystkie pozostałe argumenty są argumentami po prostu LUDZKIMI.

  Antoine HalikAntoine Halik11 dni temu
 • Chyba co się z Polakami porobiło nie z ludzkością.

  E ME M11 dni temu
 • Jako młody rodzic widze, że te historie to również podpowiedź jak być rodzicem. Pytać dzieci o co sie pokłóciły, jak widzą jakąś sytuacje, nawet jeśli wiem, coś widziałam (przecież wszechwiedzący Bóg nie musiał rozmawiać z Adamem i Ewą, a ja tym bardziej, będąc tylko ograniczonym człowiekiem moge czegoś nie wiedzieć, szczególnie na temat perspektywy dziecka...)

  Tintra takTintra tak11 dni temu
 • Bardzo dziękuję, to było świetne =D

  LucasEditsLucasEdits11 dni temu
 • Demon

  M CM C11 dni temu
 • Dziękuję. Niezwykle trudno jest mówić o tych sprawach prostym językiem. Taka narracja przemawia do mnie. Jestem pod ogromnym wrażeniem przekazu, który dociera do każdego, który może zmieniać innych ludzi.

  Elżbieta MarekElżbieta Marek11 dni temu
 • 😇😇😇

  Anna MAnna M11 dni temu
 • Spychologia jest faktycznie pieknie pokazana w ksiedze Rodzaju. Jest problem socjologiczny i psychologiczny. Autor wykazal sie dobra obserwacja zachowan ludzkich... Ale istnieje tez inny, o ile nie wiekszy problem; Otoz jak sam ojciec mowi, Adam i Ewa to sa postacie fikcyjne, nigdy nie istnialy, a cala opowiesc o Stworzeniu to mit. Z tego zas wynika, ze i grzech pierworodny jest mitem. Do tego Kosciol wciaz od II Soboru Watykanskiego nie moze sie uporac z problemem monogenizmu vs. poligenezmu. Jesli przyjmiemy argument, ze grzech pierworodny i powstanie gatunku ludzkiego to sprawa wiary, to powstaje tu dysonans poznawczy, poniewaz takiej wierze przecza fakty. Pozdrawiam serdecznie

  tjblues01tjblues0111 dni temu
 • Swieta prawda!!!

  A NosalA Nosal11 dni temu
 • 6:30 Padre Adamie, ja sądzę, że wąż miał na kogo zwalić i zwala cały czas - na kogo? No jak to na kogo? Na Pana Boga! No przecież wojny, kto jest winny? Auschwitz no kto jest winny? Przesuńmy odpowiedzialność z oprawców na Pana Boga... a kto podsuwa takie pomysły? Ten, co zwódł Ewę nie przestał być kłamcą i manipulatorem. Pozdrawiam serdecznie :)

  kskrzysztofwitwickikskrzysztofwitwicki11 dni temu
 • Witaj Bracie Adamie.Proszę powiedz coś o mszach Trydenckich.Czy można jakoś zjednoczyć msze po Soborowe z Trydenckimi.Ja odnajduję się w obu.Lecz czuję jakieś podziały.Pozdrawiam Grzegorz

  Grzegorz NizińskiGrzegorz Niziński11 dni temu
 • Dziękuję o. Adamie🌷🌹🙏. Żyjmy w prawdzie. Bóg to prawda, miłość i dobroć 💞💞💞🙏❤.

  Teresa ZielezińskaTeresa Zielezińska11 dni temu
 • Szczesc Boze 🤗🙏🖐

  Edward LamekEdward Lamek11 dni temu
 • Mega Kazanko Ojcze Adasiu!!!!! Pozdrawiam

  Katarzyna MajkowskaKatarzyna Majkowska11 dni temu
 • Bardzo sprytnie pominięta rola Ewy i skupienie całej uwagi na Adamie. Ale czemu się dziwić, skoro tyle dziewczyn i pań subskrybuje ten kanał. A panie lubią jak im sie mówi miłe rzeczy i daje czekoladki. Ojciec jest dobrym pijarowcem i wie jak działa youtube...

  7quercus777quercus7711 dni temu
 • Pozdrawiam! Mądre słowa ❤️

  Arletta Ki w OGRÓDKUArletta Ki w OGRÓDKU11 dni temu
 • Biblia nie jest mitem...jest miłosnym listem od Stwórcy do ludzi... Błogosławieni ci, którzy strzegą jego świadectw i szukają go całym sercem; W swoim sercu zachowuję twoje słowa, aby nie zgrzeszyć przeciwko tobie. Rozkoszuję się twoimi prawami i nie zapominam twoich słów. Psalmów 119:2‭, ‬11‭, ‬16 Całe Pismo jest natchnione przez Boga i pożyteczne do nauki, do strofowania, do poprawiania, do wychowywania w sprawiedliwości; Aby człowiek Boży był doskonały, do wszelkiego dobrego dzieła w pełni przygotowany. II Tymoteusza 3:16‭-‬17

  JoannaJoanna11 dni temu
 • ❤️❤️❤️🙂

  Justyna KuśJustyna Kuś11 dni temu
 • Serdeczne Bóg zapłać bardzo mądre słowa 🙏❤🤭

  Krystyna AmarowiczKrystyna Amarowicz11 dni temu
 • Dzięki za opowiedzenie historii o samochodach. Kiedyś zdarzyła mi się podobna historia. Zabrakło mi niestety takiej odwagi... :( Pozdrawiam wszystkich, z Bogiem! ;)

  Tomasz BeszterdaTomasz Beszterda11 dni temu
 • Intuicyjnie odchodze po latach od Szustaka.

  MiejToNaUwadze JwMiejToNaUwadze Jw11 dni temu
 • 💪

  Katarzyna PalaKatarzyna Pala11 dni temu
 • Piekło jest , będzie wybrukowane głowami księży , Matka Boża powiedziała to w Fatimie , Matka Boża zmiażdży łeb węża , jest nową Ewą , Pan Jezus nowy Adam . Matka Boża została wzięta do Nieba

  Hanna WszeborowskaHanna Wszeborowska11 dni temu
 • 🤔💕

  Maria LewickaMaria Lewicka11 dni temu
 • Gdyby bóg nas kochał to nie robił by żadnych testów ani zakazów w raju, nie wpuszczałby tam szatana. jakie konsekwencje poniósł szatan za to? Kościół wmawia ciągle tylko człowiekowi winę, na mszy mamy się bić w piersi to moja wina moja wielka wina, a przepraszam bardzo, nie widzicie winy boga i szatana? Kochający bóg, gdyby naprawdę chciał tego raju dla człowieka nie robiłby tego, oczywiście instytucja zwana kościołem wmawia człowiekowi winę, bo w ten sposób można od człowieka ciągnąć pieniądze. Człowiek, któremu wmawia się winę będzie posłusznie robił to co mu każą.

  Life WisdomLife Wisdom11 dni temu
 • Ojcze Adamie, super wyjaśnienie ☺️😀, Bóg zapłać, 🍀 💚 powodzenia 😊 😘

  Jolanta BaścikowskaJolanta Baścikowska11 dni temu
 • Schudł ojciec

  Kasia MKasia M11 dni temu
 • a przed oczami mam kardynała Marxa... Czapki z głów

  Monachium-heute Anna Wilhelm-StempinMonachium-heute Anna Wilhelm-Stempin11 dni temu
 • Te łapki w dół (aktualnie 33) to pewnie dają ludzie którzy nie tylko że nie biorą odpowiedzialności za swoje czyny ale pewnie w ogóle nie biorą pod uwagę tego, że takie postępowanie jest możliwe

  Maria IgnatowskaMaria Ignatowska11 dni temu
 • Co gorsza Adam zwala winę nie tylko na Ewę ale współodpowiedzialnym czyni Boga mówiąc: kobieta którą mi dałeś...", czyli - gdybyś Panie nie postawił koło mnie tej kobiety to by sie to nie wydarzyło.

  Maria IgnatowskaMaria Ignatowska11 dni temu
 • "Każdy z nas jest odpowiedzialna za SWOJE błędy i ewentualne grzechy, ale nie za błędy i grzechy drugiego CZŁOWIEKA" - KOD MIŁOSIERDZIA autorstwa ks. Dziewieckiego. Polecam ojcu Adamowi. Trudno, by żona brała odpowiedzialność za alkoholizm męża nawet jeśli całe życie mu gderała. To on bierze odpowiedzialność za swój alkoholizm a nie ona. Z taką logiką odpowiedzialności nezaloby się spowiadać również z grzechów innych osób, za które ojca zdaniem powinniśmy brać odpowiedzialność. Nie!

  Marcin HenrykMarcin Henryk11 dni temu
 • Amen 🕊️

  Zuzanna MatjasZuzanna Matjas11 dni temu
 • Dziękuję Ci Panie za Słowo Życia.🙏🙏🙏🙏

  Elżbieta WietrzykowskaElżbieta Wietrzykowska12 dni temu
 • Izabela CieślikIzabela Cieślik12 dni temu
 • Dziękuję

  violetta kotulavioletta kotula12 dni temu
 • Dokładnie tak jest. Dziekujemy!🤍🕊

  Halinka KaniaHalinka Kania12 dni temu
 • Dziękuję za te słowa. Przeżywam teraz trudną wewnętrznie sytuację w której się znalazłam. Ojcze Adamie dziękuję za wytłumaczenie i za tą łagodność, to jest dla mnie jak leczenie ran. I słowa, które powiedziałeś pomogły mi inaczej spojrzeć na sytuację, dzięki czemu też ta krzywda nie paraliżuje mnie już aż tak. Dziękuję jeszcze raz.

  Regina PhalangeRegina Phalange12 dni temu
  • Chciałam jeszcze dodać. Co ja bym bez Ciebie zrobiła... Dziękuję za to dobro :)

   Regina PhalangeRegina Phalange12 dni temu
 • 👍to było w ogóle super co nie...

  Piotr RajczakowskiPiotr Rajczakowski12 dni temu
  • No tak bo tak.. Co nie 😉

   Beata BeataBeata Beata4 dni temu
 • Bog zaplac I pieknej niedzieli

  Lucyna BlachaLucyna Blacha12 dni temu
 • Szczęść Boże. O. Adamie trudne jest branie odpowiedzialności. Trzeba działać. Jeżeli nie mogę nic zrobić, to wtedy jest uczucie bezsilności. Nigdy tak nie jest, nawet gdy ktoś. skrzywdził, że jestem bez winy. Powinnam przewidzieć i zapobiec. Uczucie bezsilności, mnie prowadzi do poczucia winy. Wtedy się nie da żyć. Jedynie ratuje oddanie, bezsilności i nieumiejetnego zadośćuczynienia w ręce JEZUSA CHRYSTUSA. Przyznaję, się przed Nim że, sobie nie radzę. JEGO MIŁOSIERDZIE i MIŁOŚĆ, jest wielka. Czuję spokój i znowu nadzieję i wewnętrzną radość. To nie oznacza, że zrzucam swoją odpowiedzialność, na JEZUSA CHRYSTUSA. Odpowiedzialność u mnie zostaje. JEMU oddaję bezsilność i wszystkie złe uczucia, które mi towarzyszą. Błogosławionego Dnia

  Bożena KulwickaBożena Kulwicka12 dni temu
 • Ojcze Adamie jestes niesamowity.ja zostalam b.oszukana na 40 tys.zl.i Jak upomnialam sie o nie to zostalam zbesztana przez pania prezes mojej spoldzielni wlasnosciowej .ta Pani nie poczuwa sie do odpowiedzialnosci oddania pieniedzy.kapitalny przyklad podales o.Adamie .dzieki.Teresa

  Teresa Weyer-GeersTeresa Weyer-Geers12 dni temu
 • Dzięki

  Renata WRenata W12 dni temu
 • Bardzo mądre słowa, dziękuję, pasujące do mnie i do moich wad

  Bożena BożęckaBożena Bożęcka12 dni temu
 • Jak zwykle rewelacja!

  Marta BarasińskaMarta Barasińska12 dni temu
 • 💛💙

  Barbara GałuszkaBarbara Gałuszka12 dni temu
 • "Żyj tak, jakbyś jutro miał umrzeć" - ks. Jan Kaczkowski. Nie osądzajmy, żyjmy w zgodzie, daj nam tego Panie Boże. Błogosławionego dnia Panskiego. Z Jezusem i Maryją. 💖🕊️🙏☀️💒🙋‍♀️💐

  bogusława hibnerbogusława hibner12 dni temu
  • Miłego wieczoru,Bogusiu!😉🥰♥️💐🌙

   daria hyjekdaria hyjek11 dni temu
  • Bogusiu kochana, z Jezusem i Maryja❤❤🕊🕊🙏🙏🙏

   alicjaalicja11 dni temu
  • Pięknej niedzieli Bogusiu ❤💕❤

   Elżbieta C.Elżbieta C.11 dni temu
  • Szczęść Boże Bogusiu. Pięknego dnia z Jezusem i Najświętszą Panienką.💖🙏📿😊😘🌹🌹🌹

   Bożena “Promyczek” PolanowskaBożena “Promyczek” Polanowska12 dni temu
 • BÓG ZAPŁAĆ BRACISZKU ADASIU ☺❤

  Jerzy GajosJerzy Gajos12 dni temu
 • Nie mogę zrozumieć dlaczego Bóg decyduje się włączyć dzieci mówiąc że ześle problem między wężem a dziećmi czliwieka Czy dzieci mają brać odpowiedzialność za czyny Rodziców

  ZadoraZadora12 dni temu
 • Mnie nurtuje myśl,że upadek człowieka to dlatego,że Bóg zostawił człowieka samego ,poszedł gdzieś ,nie było go blisko ,a wtedy mógł podejść blisko wąż .Dlaczego?

  KrzysiekKrzysiek12 dni temu
 • Tak zgodzę się 🙏Amen ostatnie miesiące pokazują mi jak ponoszę odpowiedzialność i zobowiazana jestem do poniesienia odpowiedzialności za moje decyzje z poprzednich lat , za wybory , które wtedy odczytywałam jako zgodne ze Slowem Bożym , jednak dziś ponoszę odpowiedzialność albo odpowiadam za nie jak za swoje wybory i też innych ludzi, którzy uczestniczyli w tych moich wyborach i decyzjach 🙏 Chwała Bogu, że mogłam to przeżyć ❤

  Izabela KędzierskaIzabela Kędzierska12 dni temu
 • ...zawykle jest tak, że w ciągu licznych wydarzeń i nieskończonym transie poruszeń duszy, potykamy się na bruzdach wspomnienia

  Małgorzata ZubelMałgorzata Zubel12 dni temu
 • Bóg Zapłać Ojcu życzę Miłego dnia.

  Jakub KłobukowskiJakub Kłobukowski12 dni temu
 • Marzena Świer.Marzena Świer.12 dni temu
 • cnn sól tej ziemi amen :) btw temat, który porusza najważniejsze struny

  Łukasz SmykałŁukasz Smykał12 dni temu
 • Piękny komentarz do czytania, dziękujemy Ojcze Adasiu ❤️🙏

  Justa577Justa57712 dni temu
 • O. Adasiu dziękuję 💕👍🌹

  Barbara SBarbara S12 dni temu
 • Bardzo dziękuję Ojcze Adasiu :) Miłej niedzieli życzę Wszystkim :)

  Joanna KowalczykJoanna Kowalczyk12 dni temu
 • Dziękuję, tak mądrze wszystko mi wyjaśniasz o.Adamie😊

  Sylwia MSylwia M12 dni temu
 • Wspaniała interpretacja Ojcze 🥰

  Angelika StępieńAngelika Stępień12 dni temu
 • Dziękuję bardzo za wspaniały komentarz , Ojcze Adamie. A teraz z taka lekka ironią o obrzydliwości , jaką darzę dosłownie od dzieciństwa plemię wężowe . Skąd to powstało we mnie ,dziwię się do dzisiaj.🐍🌿☺️🤔💞.

  Barbara ChodackaBarbara Chodacka12 dni temu
 • 🙏❤😊

  Damian DubielDamian Dubiel12 dni temu
 • Dziękuję za spotkanie pieknego dnia życzę 🌼👍🙂❤

  Beata ŻurkowskaBeata Żurkowska12 dni temu
 • Dziękuję za ten komentarz. To moja ulubiona seria:)

  BorjaBorja12 dni temu
 • Najlepiej w konfesjonale powiedzieć Mea Culpa, i uklęknąć przed Bogiem. On nas bardziej nieokaleczy, a jeżeli nawet odetnie gałęzie egoizmu, to tak, aby wypełnić pozorną stratę samym sobą.

  żałosna artychażałosna artycha12 dni temu
 • 💥❤️💚🌹🌺

  Barbarka 01Barbarka 0112 dni temu
 • Czemu zwala na Ewę? Mówi prawdę jak było 🤔

  Krisa IskraKrisa Iskra12 dni temu
 • Adaś, cieszę się, że po niedawnej nagonce nie zmieniłeś retoryki, i mówiąc o odpowiedzialności nie pomijasz środowiska, w którym żyjesz . Bardzo mi imponujesz odwagą, a ona jest właśnie wyznacznikiem odpowiedzialności.

  Gocha CzGocha Cz12 dni temu
  • @ja osoba No niedoinformowany.. Ale coś nowego, czy nadal to samo? W necie zawsze ktoś na kogoś robi nagonkę... Tylko te najsłynniejsze znam. Nie sposób wszyatkiego ogarnąć.

   Renax35Renax359 dni temu
  • @Renax35 pan niedoinformowany?

   ja osobaja osoba9 dni temu
  • Jakiej nagonce?

   Renax35Renax3511 dni temu
 • Biorę odpowiedzialność ale...czasami chce się wyć. Auu! Wszystkich ściskam Dobrej Niedzieli!

  Jadwiga KrawczynskaJadwiga Krawczynska12 dni temu
 • Cieszę się,że ojciec Adam nazwał rzeczy po imieniu. I nie jest to spostrzeżenie wydumane,ale mocno oparte na Słowach Bibli. Niektóre środowiska i społeczności są wręcz przesiąknięte tą spychologią. Tym bardziej wymagam od siebie stanięcia wobec prawdy ze skruchą i nie udawania,że "deszczyk pada".. To czasami trudne,bo trzeba się najpierw upokorzyć,aby potem wrócić na właściwe miejsce. W Bogu siła.💕

  Elzbieta PerczakElzbieta Perczak12 dni temu
 • Hm.. Krótka rozmowa. - Odpowiedzialność za własne działanie, acha. Pff.. Jak mam to niby zrobić?! Nikt mnie tego nigdy nie nauczył! To w ogóle wykonalne?! - Zatrzymaj się. - Hm? - Zatrzymaj się i przemyśl. - Łatwo powiedzieć.. - Zwyczajnie się zatrzymaj, a gdy gonitwa myśli zwolni, to będzie początek drogi. - Jak zwolni? - Jak się zatrzymasz to zwolni, spowolni, chodzi o ich częstotliwość, to duże obciążenie i rodzi napięcia, które wraz z myślami, trzymając się za ręce biegają Ci w głowie. - Nie rozumiem.. - Zatrzymaj się, przemyśl, a potem może nawet zrozumiesz. - Teraz to już nic nie rozumiem! - To znak, że zacząłeś myśleć, tempo zwalnia. To dobry znak. - Ale.. Co?! - Zmierzasz w stronę zrozumienia czym jest odpowiedzialność. - Przecież powiedziałem, że niczego nie rozumiem! - Tak, słyszałem.. - Więc?! - Więc powtórzę - zatrzymaj się i przemyśl, a zrozumiesz. Napięcia w Twoim ciele mają jakieś źródło, więc obserwuj myśli, do tego potrzebny Ci spokój. - To nie takie proste.. - Mechanizm już poznałeś. - Nie rozumiem! - Gdy będziesz gotów - zrozumiesz. - Eh.. Jesteś trudnym rozmówcą! - Chcesz kawę? .. :)

  N •N •12 dni temu
 • BÓG ZAPŁAC ojcze Adamie za naukę św

  Teresa HyskaTeresa Hyska12 dni temu
 • Dzisiejsze czytanie z Pisma Świętego dotyczy grzechu przeciwko Duchowi Świętemu. Na kazaniu ksiądz prawie dosłownie użył wyjaśnienia ojca Adama.

  Mary AMary A12 dni temu
 • Wielkie Bóg zapłać Ojczulku 🤗

  Luiza SankowskaLuiza Sankowska12 dni temu
 • Chwała Panu Bogu Chwała

  Artur StankiewiczArtur Stankiewicz12 dni temu
 • Szczęść Boże ❤️ Pogodnej niedzieli kochani ☀️☕😇🙏🙏🙏

  GabrielaGabriela12 dni temu
 • ✌️👍👍🤗

  Regina KrupaRegina Krupa12 dni temu
 • negować to nie jest zbyt precyzyjne słowo lepiej byłoby powiedzieć niwelować .

  Krzysztof MalerczykKrzysztof Malerczyk12 dni temu
 • No ba! 😁 Dzięki ojciec za słowo ❤

  AgnieszkaAgnieszka12 dni temu
 • Dzękuję bardzo) Bardzo interesujący temat!

  Dmitriy LenskiyDmitriy Lenskiy12 dni temu
 • A jakby zamiast tej jabłoni Bóg posadził kaktusa 🤔🤔 Ewa najwyżej pokuła by się w tyłem 🙄

  gdzieś na wschodziegdzieś na wschodzie12 dni temu
  • @Elżbieta C. Mogli pójść na czereśnie 😋 Miłego popołudnia na słońcu ☀ albo w cieniu ⛅🌼😇

   gdzieś na wschodziegdzieś na wschodzie11 dni temu
  • ...gdyby Adam Jej nie pokazał....🌞 Pięknej niedzieli dla Ciebie 🍃🐝🌺

   Elżbieta C.Elżbieta C.11 dni temu
 • ✞❤️Życzę Wam wszystkim dobrej, pięknej niedzieli z kochającym Bogiem. Niech Bóg Was błogosławi🙏.

  aloe veraaloe vera12 dni temu
  • @Bożena “Promyczek” Polanowska Z Panem Bogiem, Bożeno, pozdrawiam serdecznie🙏❤️.

   aloe veraaloe vera11 dni temu
  • @aloe vera🙏📿💖 Dobranoc. Z Panem Bogiem.

   Bożena “Promyczek” PolanowskaBożena “Promyczek” Polanowska11 dni temu
  • @Elżbieta C. Dziękuję serdecznie, Elżbieto, niech Bóg Cię wspiera i błogosławi🙏.

   aloe veraaloe vera11 dni temu
  • @Bożena “Promyczek” Polanowska Dziękuję serdecznie, Bożeno, niech Bóg Cię wspiera i błogosławi🙏.

   aloe veraaloe vera11 dni temu
  • @Monika B Dziękuję Ci, Moniko, niech kochający Bóg Cię prowadzi i strzeże🙏.

   aloe veraaloe vera11 dni temu
 • Dziękuję o. Adasiu 🤗♥️ i życzę również pięknej niedzieli ☀️😇🙏 Szczęśliwości z Panem Bogiem ♥️

  kasia biernackakasia biernacka12 dni temu
 • "Wąż już nie miał na kogo zwalić"- jak ja lubię takie teksty o. Adama. Ale też wąż był inicjatorem całego ciągu złych zdarzeń i swoją winę i karę za nieposłuszeństwo podzielił na trzech. Jest się nad czym zastanawiać i uważać,aby w życiu nie dać się wplątać w takie chore układy,a już na pewno unikać roli węża.

  Tomasz Bernard T.Tomasz Bernard T.12 dni temu
  • Słuchałem i czytałem komentarze i akurat jak uslyszlem to zdanie to zobaczyłem ten komentarz😁

   Żurek ŻŻurek Ż12 dni temu
 • No... Kościół jest mistrzem w unikaniu odpowiedzialności. Wali wszystkich po rogiach i jeszcze twierdzi, że to nie była jegi ręka i to ich wina.

  Toruk MaktoToruk Makto12 dni temu
 • Gdybym była mężczyzną, miałabym taką glacę jak Ojciec. Podoba mi się. Nie żartuję.

  I NI N12 dni temu
 • O Adamie, gdzie jesteś, dziś o Tobie bracie. Dobrej niedzieli dla Ciebie odnalezienia w Bogu tego co ktoś inny w Tobie obnażył 😇🥰....a ja nakarmiony. Blogoslawie

  Marcin JachaczMarcin Jachacz12 dni temu
 • Bóg zapłać🙏

  Justyna JanickaJustyna Janicka12 dni temu
PLvision